WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Wynajem Średnioterminowy

 

Flota dla firm to oferta skierowana dla firm oraz osób prywatnych zainteresowanych wynajmem średnioterminowy jednego, bądź kliku samochodów dostępnych w ofercie opolskiej wypożyczalni samochodów Depart. Okres czasu na jaki możliwe jest wynajęcie samochodu oraz cena wynajmu jest uzgadniana indywidualnie z każdym klientem. Podczas ustalania ceny bierzemy pod uwagę między innymi długość okres wynajmu, dzienny limit kilometrów lub jego ewentualny brak oraz deklaracja czy wynajęty samochód lub samochody będą użytkowane w Polsce czy za granicą.

Średnioterminowe wynajmowanie samochodów staje się coraz częstszą alternatywą dla kupowania i utrzymywania własnych samochodów. Rozwiązania tego typu od lat funkcjonują w krajach zachodniej europy a w Polsce dopiero zyskują popularność.

Zalety wynajmu średnioterminowego w wypożyczalni samochodów Depart to:

 
 • elastyczny czas wynajmu aut (od 1 do 24 miesięcy),
 • wynajmowane auta nie są starsze niż 2 lata,
 • dostępność samochodów od zaraz - nawet w ciągu kilku godzin od momentu złożenia rezerwacji,
 • dobór  wielkości floty w zależności od potrzeb firmy oraz możliwość dywersyfikacji na różne klasy,
 • cena obejmująca koszty eksploatacji, ubezpieczenia (OC i AC),
 • wynajem obejmujący sezonową wymianę opon i  koszty przeglądów,
 • dostosowanie  limitu przebiegu i czasu najmu indywidualnie do potrzeb klienta,
 • ograniczone do minimum formalności,
 • brak angażowania środków własnych na ratę inicjalną jak w leasingu,
 • pomoc przy rozliczaniu szkód komunikacyjnych, jeśli wypożyczony samochód będzie brać udział w stłuczce lub wypadku.

 

Wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy a długoterminowy samochodów

Twoja firma dostała kontrakt terminowy? Potrzebujesz samochodów dla swoich pracowników? Nie chcesz inwestować w flotę samochodów? Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku staje się wynajem samochodów na okres średnioterminowy.

                Wynajem średnioterminowy samochodu tzw. MTR (Medium Term Rental) to wynajem na okres dłuższy niż 1 miesiąc i trwający do 24 miesięcy. Taki wynajem stanowi alternatywę dla leasingu i adresowany jest przede wszystkim do firm realizujących krótkoterminowe projekty lub kontrakty  i potrzebujących w krótkim czasie zbudować flotę samochodową dla swoich pracowników. Dla takich firm nieopłacalny staje się zakup nowych samochodów, a dzięki usłudze wynajmu średnioterminowego zyskują dodatkowo:

 • pełne ubezpieczenie samochodów (OC, AC),
 • pomoc w likwidacji szkód komunikacyjnych,
 • auto zastępcze w przypadku awarii, stłuczki lub wypadku,
 • w cenie opiekę techniczną ( np. przegląd samochodów, wymianę opon).

Zaletami wynajmu średnioterminowego jest elastyczny okres wynajmu, ograniczenie formalności do minimum (w przypadku ubiegania się o kredyt formalności jest więcej i proces trwa dłużej), ale najważniejsza jest atrakcyjna cena. Tak, więc wynajem średnioterminowy samochodów będzie korzystniejszy dla firmy i może zastąpić zakup samochodów.

                Jeżeli samochody stanowią narzędzie pracy w firmie i muszą być okresowo wymieniane dobrą alternatywą jest wynajem długoterminowy polegający na wynajęciu samochodów na okres pomiędzy 2 a 5 lat. Trzeba zaznaczyć, że taki wynajem długoterminowy traktowany jest jako leasing operacyjny, a przedmiotem umowy staje się samochód, którego wartość wliczana jest do majątku wypożyczalni.

                Do zalet wynajmu długoterminowego zalicza się stałe koszty wynikające z użytkowania auta przez cały okres umowy. Ponadto firma nie musi angażować własnego kapitału, a flota samochodowa może być na bieżąco uzupełniana. Korzyści z wynajmu długoterminowego firma może odnieść na wielu płaszczyznach, ale najważniejsza to ekonomiczna. Tak jak w przypadku wynajmu średnioterminowego przy wynajmie długoterminowym do korzyści wlicza się: ubezpieczenie samochodów, pomoc techniczną, wymianę opon.

                Najbardziej popularnym wynajmem samochodów jest tzw. wynajem krótkoterminowy obejmujący okres do 1 miesiąca. Z tej oferty korzystają klienci indywidualni oraz osoby podróżujący w celach służbowych.