WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Wielkie zmiany w motoryzacyjnym świecie

WYNAJEM NEWS

zmiany w motoryzacyjnym świecie

Choć trudno sobie nam to dzisiaj wyobrazić 100 lat temu królowały głównie polne drogi, a ludzie przemieszczali się wozami konnymi. A później? Później nastąpił stopniowy rozwój motoryzacji. W Polsce duże zmiany motoryzacyjne miały miejsce głównie na przełomie ostatnich 15-20 lat.

Pamiętasz jeszcze czasy, gdy na polskich drogach królowały Fiat 126 oraz Polonez? Część obcokrajowców nadal utożsamia Polskę w tej kategorii i z niejakim zdziwieniem przypatruje się przeobrażeniom na polskich drogach. Teraz w łatwy sposób można dokonać zakupu samochodów z rynków zagranicznych, a i jakość polskich dróg uległa poprawie.

Obecnie wybór samochodów na rynku jest ogromny. Począwszy od małych miejskich samochodów takich jak Toyota Yaris czy Opel Corsa, przez pojazdy wyższej klasy jak Hyundai i30 czy Opel Insignia, aż po samochody luksusowe jak BMW, Mercedes czy Maseratti. Zmianie uległo średnie spalanie samochodów. Na skutek nacisków ekologów oraz wzrostu cen paliw postawiono na ekonomiczną jazdę. Wzrosła także ilość elektroniki umieszczona w samochodzie – muzyka i filmy na płytach CD i DVD, Bluetooth, telefony samochodowe, gniazdo USB i wiele innych urządzeń. Powszechnie spotykane są już samochody z systemem parkowania, kamerami cofania, czujnikami deszczu czy nawigacją GPS. Normą są samochody trzymające się swojego pasa ruchu, czy hamujące na widok zagrożenia.

Wraz z rozwojem rynku motoryzacji pojawiły się również wypożyczalnie samochodów. Usługi te spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów nie tylko w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław, ale również w mniejszych jak chociażby Opole czy Legnica. Obecnie potrzebujemy się przemieszczać szybko, komfortowo i bezpiecznie. Przy okazji poruszamy się też w dużo ładniejszych samochodach. Dziś samochody oraz inne pojazdy autobusy, samochody ciężarowe, motory czy skutery są na porządku dziennym i nie potrafimy sobie wyobrazić bez nich życia. Wielu z nas ceni komfort i niezależność, którą daje posiadanie własnego samochodu. Za sprawą sukcesu wypożyczalni stoi właśnie zwiększenie mobilności ludności. Bo jak tu przeżyć chociaż jeden tydzień bez samochodu w czasie, gdy nasze auto stoi w warsztacie?