WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Samochód zastępczy z OC sprawcy - na jak długo?

WYNAJEM NEWS

Brałeś udział w wypadku, w którym sprawcą była osoba trzecia? Twój samochód został zniszczony i nie masz innego środka transportu? Samochód jest Ci niezbędny do czynności dnia codziennego jak chociażby dojazd do pracy czy lekarza?

Jako osobie poszkodowanej przysługuje Ci bezpłatnie samochód zastępczy. Należność za wynajem takiego pojazdu zobowiązany jest pokryć ubezpieczyciel sprawcy z jego OC. Pytanie jednak na jaki okres należy Ci się samochód zastępczy?

Naprawa twojego pojazdu przeciąga się i zdaniem Towarzystwa dłuższy wynajem jest bezzasadny? Warsztat oczekuje na części i nie może podjąć się jeszcze naprawy?

Pamiętaj – samochód zastępczy należy Ci się na cały okres naprawy pojazdu lub do czasu otrzymania odszkodowania. Naprawa twojego samochodu może trwać nawet dwa lub trzy tygodnie i TU po udokumentowaniu przebiegu naprawy musi pokryć koszt wynajmu samochodu zastępczego za cały ten okres. Co ciekawe z punktu widzenia ubezpieczalni wystarczy zazwyczaj okres 5 dni (3 dni technologicznego czasu naprawy plus dwa dni organizacyjne) na likwidację szkody. Rozbieżność między rzeczywistym czasem wynajmu, a tym proponowanym przez ubezpieczanie wynika z faktu, iż towarzystwa nie uwzględniają stopnia obłożenia pracą warsztatów samochodowych oraz zakładają, iż wszystkie części dostępne są od ręki. Założenie to jednak, jak pokazuje nasze doświadczenie, jest przesadnie optymistyczne.

Skorzystaj z naszych usług – gwarantujemy wynajem samochodu zastępczego na cały czas likwidacji szkody – aż do zakończenia naprawy samochodu zastępczego lub wypłaty odszkodowania na zakup nowego pojazdu. Załatwimy za Ciebie wszelkie formalności związane z wynajmem pojazdu zastępczego i wspomożemy Cię w kontaktach z Ubezpieczycielem. Służymy Ci swoim długoletnim doświadczeniem oraz profesjonalną obsługą. Już teraz skontaktuj się z nami i miej gwarancję usług najwyższej jakości.