WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Niecodzienne zdarzenie na autostradzie A4. Dlaczego pchali auto poboczem?

WYNAJEM NEWS

zdarzenie na autostradzie

Niedawno użytkownicy autostrady A4 byli świadkami nietypowego zdarzenia. Jeden z kierowców pchał swoje auto poboczem. Na autostradzie! I to w czasach, gdy powszechnie wiadomo, że takie zachowanie jest niedopuszczalne na drogach szybkiego ruchu i grozi ukaraniem mandatem! Zapytany przez Policję o przyczynę takiego postępowania kierowca odpowiada wprost „Zabrakło mi paliwa więc pomyślałem, że dopcham samochód do jakiegoś parkingu, a później ktoś z bliskich dowiezie mi paliwo”. Finał historii to mandat dla kierowcy oraz opłata za wezwaną pomoc drogową.

Pamiętajcie, że na autostradzie nie wolno się zatrzymywać poza tzw. miejscami obsługi podróżnych. Jedynym przypadkiem kiedy wolno Ci zatrzymać się na autostradzie jest awaria. Wówczas zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości minimum 100 m. Następnie wezwij pomoc z telefonu alarmowego. Pamiętaj, że na autostradzie obowiązuje także całkowity zakaz holowania.

Jak więc zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami?

W takim przypadku nieodzowne jest dobrowolne ubezpieczenie assistance. Działa ono nie tylko w przypadku awarii, wypadku, aktu wandalizmu czy kradzieży, ale także w czasie zwykłych kłopotów jak chociażby zamarznięcie paliwa. Posiadając pakiet assistance możesz liczyć na szybką interwencję pomocy drogowej. Dzięki niemu bezpiecznie dotrzesz do domu lub będziesz mógł bez problemu kontynuować podróż. Co więcej, ubezpieczenie assistance obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów pojazdu. Większość ubezpieczycieli gwarantuje także możliwość noclegu, jeżeli awaria zdarzy się powyżej 20 km od miejsca twojego zamieszkania.

W ramach ubezpieczenia assistance twój samochód laweta odholuje do wskazanego przez Ciebie warsztatu samochodowego, a Ty otrzymasz samochód zastępczy na czas naprawy. Ubezpieczenie assistance obejmuje nawet sytuacje takie jak: zmiana koła, uruchomienie rozładowanego akumulatora czy dostarczenie paliwa. Zdarzyła Ci się kiedyś którakolwiek z tych sytuacji i nie wiedziałeś co zrobić?

Jeżeli tak to jest to ubezpieczenie dla Ciebie! Ubezpieczenie docelowo jest przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą mieć gwarancję pomocy w przypadku problemów z samochodem.

Istnieje także możliwość zakupu w polisie opcji samochodu zastępczego. Rozwiązanie to jest szczególnie wygodne - niesprawny samochód zabiera pomoc drogowa, my dostarczamy Ci kluczyki do samochodu zastępczego na czas naprawy i nie musisz rezygnować z podróży.

Dla tych, którzy nie posiadają jeszcze ubezpieczenia assistance, a także opcji samochodu zastępczego polecamy zapoznanie się z ofertami różnych towarzystw. Warunki oraz warianty oferowane prze poszczególne TU mogą się znacznie różnić, a przecież najważniejszy jest wybór takiego ubezpieczenia, które w pełni spełni nasze oczekiwania i zaspokoi nasze potrzeby.