WYPOŻYCZAMY SAMOCHODY

DLA CIEBIE, TWOJEJ RODZINY I FIRMY


ODBIÓR Z LOTNISKA

WROCŁAW, KATOWICE

Aktualności

 • 9/12/2014
  samochód zastępczy z tytułu AC na koszt ubezpieczyciela

  Wystarczy chwila nieuwagi, gorsze warunki na drodze i nasz ukochany samochód zostaje uszkodzony. Co zrobić kiedy kolizja miała miejsce z naszej winy? Czy mamy szansę wynająć samochód zastępczy z tytułu AC na koszt ubezpieczyciela? To zależy od tego jaki pakiet ubezpieczenia posiadamy. Wariant, który uwzględnia samochód zastępczy jest często dodatkowo płatny. W OWU jasno wskazane są przypadki oraz czas na który możemy otrzymać samochód zastępczy w przypadku uszkodzenia naszego pojazdu. Każde OWU zawierają dane odnośnie czasu na jaki możesz wypożyczyć samochód zastępczy. Najczęściej jednak w przypadku polisy AC są to zaledwie 3-4 dni.

 • 21/11/2014
  auto zastępcze

  „Walka z ubezpieczycielem nie jest łatwa, a już na pewno można nazwać ją bardzo czasochłonną. Niektóre sprawy mogą trwać nawet przeszło rok”- mówi prezes spółki Depart Jacek Perucki - „Ilość dokumentów wymaganych przez towarzystwa ubezpieczeniowe ciągle wzrasta. Nie wystarczy już umowa z poszkodowanym, protokół zdawczo-odbiorczy oraz faktura.

 • 21/11/2014
  auto zastępcze

  Każda osoba poszkodowana ma prawo żądać od ubezpieczyciela sprawcy szkody zwrotu kosztów wynajmu samochodu zastępczego z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Obowiązek refundacji kosztów związanych z wynajmem pojazdu zastępczego obejmuje zarówno sytuację w której uszkodzony pojazd będzie naprawiany, jak i taką w której pojazd nadaje się wyłącznie do kasacji. Długość wynajmu samochodu zastępczego wynosi w zależności w pierwszym przypadku – do czasu całkowitej naprawy pojazdu, w drugim przypadku – do momentu nabycia nowego pojazdu, jednak nie dłużej niż do czasu otrzymania odszkodowania.

 • 21/11/2014
  wynajem bardziej się opłaca

  Na podstawie najnowszych badań przeprowadzonych na grupie osób fizycznych, które używają samochodu 2 razy w miesiącu w weekendy stwierdzono, iż koszty eksploatacji pojazdu przewyższają koszty wynajmu takiego samego pojazdu na ten sam okres.

  Zastanawiałeś się kiedyś ile kosztuje Cię utrzymanie auta?

 • 21/11/2014
  zdarzenie na autostradzie

  Niedawno użytkownicy autostrady A4 byli świadkami nietypowego zdarzenia. Jeden z kierowców pchał swoje auto poboczem. Na autostradzie! I to w czasach, gdy powszechnie wiadomo, że takie zachowanie jest niedopuszczalne na drogach szybkiego ruchu i grozi ukaraniem mandatem! Zapytany przez Policję o przyczynę takiego postępowania kierowca odpowiada wprost „Zabrakło mi paliwa więc pomyślałem, że dopcham samochód do jakiegoś parkingu, a później ktoś z bliskich dowiezie mi paliwo”. Finał historii to mandat dla kierowcy oraz opłata za wezwaną pomoc drogową.

 • 14/11/2014
  zmiany w motoryzacyjnym świecie

  Choć trudno sobie nam to dzisiaj wyobrazić 100 lat temu królowały głównie polne drogi, a ludzie przemieszczali się wozami konnymi. A później? Później nastąpił stopniowy rozwój motoryzacji. W Polsce duże zmiany motoryzacyjne miały miejsce głównie na przełomie ostatnich 15-20 lat.

 • 14/11/2014
  pijany kierowca

  W doniesieniach medialnych bardzo często pojawia się temat trzeźwości kierowców. Akcje promujące trzeźwość za kierownicą są głośno rozpowszechniane, a policyjna kontrola trzeźwości przybiera na sile szczególnie w okresach długich weekendów oraz świąt. Ile razy słyszałeś doniesienia o wypadku, gdzie sprawcą był pijany kierowca?

 • 14/11/2014

  W przypadku, gdy sprawcą wypadku jest osoba trzecia należy nam się odszkodowanie z tytułu jego ubezpieczenia OC. Co jednak zrobić, gdy sprawcą są siły przyrody? Co gdy, nasz samochód został zniszczony przez zawalone drzewo?

 • 7/11/2014
  Sprawca wypadku nie posiada OC

  Zakup ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na podstawie ustawy z 22 maja 2003 r. jest obligatoryjny dla wszystkich kierowców. Ubezpieczenie OC ma za zadanie zapewnić każdej osobie, która podczas kierowania pojazdem, w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej była sprawcą kolizji lub wypadku ochronę.

 • 7/11/2014
  prawa przysługują poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych

  Brałeś udział w wypadku lub kolizji nie z Twojej winy? W wyniku tego zdarzenia zostałeś ranny Ty lub ktoś z twoich bliskich? Twój samochód został doszczętnie zniszczony i nie wiesz co dalej? Powiemy Ci czego możesz żądać w takiej sytuacji.

Strony